London part V, Southall, Indie

Dziś trochę Indii w Londynie. Zdjęcia z Southall - dzielnica londyńska zamieszkała głównie przez osoby z Indii. Hindusi przykładają wie...

Dziś trochę Indii w Londynie.

Zdjęcia z Southall - dzielnica londyńska zamieszkała głównie przez osoby z Indii. Hindusi przykładają wielką wagę do swojej kultury, toteż wszystkie sklepy znajdujące się w tej okolicy nawiązują do niej. Najczęściej w sklepach znajdziemy tutaj sari - tradycyjne ubrania hindusek, bardzo kolorowe pasmo materiału, które zakładane jest na całe ciało na różne sposoby. Kolejną rzeczą, która jest bardzo charakterystyczna tutaj, to specyficzny zapach przypraw indyjskich, który często można poczuć przechodząc obok różnych sklepów z przyprawami. Osobiście nie podobało mi się w tej dzielnicy, bo w większości miejscach Londynu populacja jest bardzo zróżnicowana i człowiek nie czuje się obco, natomiast tutaj, gdzie mijają nas prawie sami mężczyźni z turbanami na głowach, albo kobiety w sari, to czujemy się dość dziwnie.

Dodam jeszcze, że zdjęcia mogłyby być lepsze, ale robione były z zupełnego ukrycia, ponieważ tutejszym mieszkańcą nie podobało się, że robiłem zdjęcia np. wystawom sklepowym.

You Might Also Like

0 komentarze