Dzien i noc

Dzień i noc.  Dzień. I znów wpadam w rutynę. Coś co zabija naszą kreatywność, naszą zdolność wyrażania siebie, nasze własne ja, nasz ...

Dzień i noc. 

Dzień.
I znów wpadam w rutynę. Coś co zabija naszą kreatywność, naszą zdolność wyrażania siebie, nasze własne ja, nasz wyimaginowany świat, w którym rządzimy. 
Wchodzi w nasze życie niszcząc ustalony ustrój, wolność słowa, ale przede wszystkim myśli. I panoszy się nakazując robić to, na co nie mamy zbytnio ochoty. Kiedy jesteśmy do czegoś zmuszani szybko rezygnujemy. Nie sprawia nam to przyjemności. Nie sprzyja to rozwijaniu samego siebie, zatrzymuję to nas w czasie. I tak stoimy, kręcąc się dookoła tego samego, wracając do punktu wyjścia i znów startując by na nowo trafić tam skąd przybyliśmy i skąd wyruszyliśmy. Chyba ktoś z nas kpi. 
W moim przypadku rutyna zaczyna się wtedy, kiedy czekam od daty do daty na jakieś wydarzenie, które pozwoli oderwać mi się od szarej codzienności. I tak właśnie jest teraz. A kalendarz pęka w szwach. Sprawdzanie i sprawdzanie i poprawki i znów sto tysięcy oczekiwań.
Bo życie to jeden egzamin.Noc. 
I znów to zmęczenie. Coś co zabija naszą kreatywność, naszą zdolność wyrażania siebie, nasze własne ja, nasz wyimaginowany świat, w którym rządzimy. 
Wchodzi w nasze życie pokazując, że nie potrafimy myśleć, poruszać się i robić to co byśmy chcieli. Kolejny raz uświadamia nas, że nie jesteśmy robotami, że funkcjonujemy tylko wtedy, kiedy damy sobie odpocząć. A co jeśli na wszystko nie starcza czasu?
Nikogo to nie obchodzi. To wyścig, to egzamin na czas. Jak go zdasz zależy tylko od Ciebie. 

Noc i dzień. 
Rutyna i zmęczenie...
dwoje moich największych wrogów. 


You Might Also Like

13 komentarze

 1. Ten wpis dał mi do myślenia w jednej sprawie.. Dziękuje : )
  Zdjęcia ♥ / Oliwia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy wpis, taki życiowy co prawda jak zwykle mi się podoba!:))

  OdpowiedzUsuń
 3. Wpis dający do myślenia naprawdę. Mam to samo i rutyna zaczyna mnie dobijać, ale się jej nie poddaje. Dużo daje mi blog Twój i Maksa. Jesteście niesamowici i podziwiam wasze podejście do życia. Trzymaj tak dalej, wszystko pójdę napewno po Twojej myśli <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Rewelacyjne zdjecia , ciekawy wpis :) oby takich więcej !

  OdpowiedzUsuń
 5. bardzo fajny wpis :) bardzo życiowy i daje do myślenia :)) Zdjęcia genialne :D
  Pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
 6. Swietny wpis,gratuluje :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Naprawdę dobry wpis! :)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Hej chłopaku , skąd Ty się wziąłes? :D swietnyswietnyswietnyswieeeeetny :3
  Inpirujesz mnie :D

  OdpowiedzUsuń