St. Andrews, Scotland part V

Wróciłem niedawno do domu w Londynie. Jestem mega zmęczony, spałem tylko 2h ostatniej nocy, niestety poranny lot samolotem ma to do siebi...

Wróciłem niedawno do domu w Londynie. Jestem mega zmęczony, spałem tylko 2h ostatniej nocy, niestety poranny lot samolotem ma to do siebie, że trzeba się zerwać w środku nocy aby zdążyć na lot. Sama podróż w samolocie minęła mi bardzo szybko, jednak pierwszy raz lądowałem dzisiaj na Gatwick. Byłem w Londynie o 8:15 i ze Szkocji leciałem tylko godzinę, ale do domu udało mi się dojechać dopiero o 13:50. Tak bardzo uwielbiam podróżowanie po Londynie... 

Dzisiaj druga seria zdjęć zdjęć z St. Andrews, pokaże Wam trochę mieściny, architektury i tego, co możemy tam zobaczyć. 


W czasie wojny stacjonowały tutaj wojska polskie, odcisnęliśmy swój ślad w historii tego miejsca. Po prawo mozaika polskiego żołnierza. 


St. Andrews jest to mała mieścina nadmorska głównie znana z pierwszego w Szkocji uniwersytetu, znanego jako jeden z najlepszych na świecie, w którym wiele studentów to dzieci tzw. "szych" z całego świata. To tutaj studia ukończyli między innymi książę William i jego żona Kate a także wiele laureatów nagrody Nobla. Ruiny zamku. 


Odpływ


Jeśli wybierzemy się na objazdówkę po Szkocji naprawdę polecam zajrzeć do tej miejscowości.

You Might Also Like

2 komentarze

  1. Świetne zdjecia! Trzeba mieć talent żeby pokazać piękno krajobrazu. Szkoda że twoja przygoda się już kończy :( masz pomysł na następną wycieczke?

    OdpowiedzUsuń