Wild Scotland, Inverness, Out of the wood... Scotland, part VI

Dzika, nieokiełznana do końca przez człowieka, naturalna. W drodze z St. Andrews do Inverness musiałem przejechać cały Cairngo...Dzika, nieokiełznana do końca przez człowieka, naturalna.


W drodze z St. Andrews do Inverness musiałem przejechać cały Cairngorms National Park. Jest to ogromny teren, zajmujący jakąś 1/9 część Szkocji. Znajdują się tu tylko góry, tundry i ... droga... Jadąc tą drogą można się poczuć jak w kanonie. Z prawej i z lewej strony mamy same góry, pełno strumieni i wodospady. Jest to jedna z najdzikszych dróg jaką kiedykolwiek jechałem. Owce skubią trawę koło głównej trzy pasmowej drogi, spadające skały zatrzymują się na półmetrowych, drewnianych płotkach... Drzewa wystają ze skał, możemy zobaczyć ich korzenie, a czubki gór całe są w śniegu - przez cały rok. W miejscach gdzie znajdziemy kilka domów widzimy stadniny koni, biegają one po ogromnych terenach, pomiędzy drzewami, z założonym dodatkowymi ubraniami ze skóry... 


Nic nie jest stracone na zawsze. 


Jest dobrze, tak jak jest, nawet kiedy jesteśmy na skraju lasu.


Chciałbym, żebyś powiedziała, że jestem Tobie potrzebny.


Nie czuć to zbyt proste. I kiedy myślę, że zwariowałem, wchodzę na górę i wiem, że to szczęście.I nie ważne jest jaką drogą. Ważne jest żeby się wspiąć na swych celach na szczyt.

... i ważne by dojść na skraj lasu.You Might Also Like

8 komentarze

 1. w jakim programie przerabiasz zdjęcia?

  OdpowiedzUsuń
 2. Kochany wariat... znów się zakochałeś?

  OdpowiedzUsuń
 3. Fenomenalne zdjecia stary ;)! Kazde z osobna obejrzalem z PRZYJEMNOSCIA ;) surowy lekko tajemniczy charakter fot robi robote ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zazdroszczę możliwości przebywania w tak cudownym miejscu. Zdjęcia mają swój klimat przez co z przyjemnością obejrzałam je wszystkie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Twojego bloga poleciła mi koleżanka, mówiąc "ten blog jest specjalnie dla cb" nie mówiła dlaczego i nie powiedziała o czym jest.. zaciekawiłą mnie, więc jestem i będę. Od zawsze marzę o wyjeździe do UK, studiach, pracy, podróżach.. napisaniu własnej książki na ten temat.. zawsze brakowało mi wiary w siebie i chociaż dalej mam z tym problemy, między innymi dzięki Tobie uwierzyłam, że moje marzenia mogą się spełnić, a twoje zdjęcia, wpisy i ostatnia wycieczka po Szkocji <3 motywują jak nic inne <3 Dziękuje i życzę powodzenia no i przede wszystkim spełnienia wszystkich marzeń xoxo

  OdpowiedzUsuń