The Sail River

Na rzece płyniemy, żyjemy.  Zabiorę Cię do domu i jedziesz do domu. A ja chce więcej.  Jestem dzięki temu lepszy, więc zostań na dł...


Na rzece płyniemy, żyjemy. 
Zabiorę Cię do domu i jedziesz do domu. A ja chce więcej. 
Jestem dzięki temu lepszy, więc zostań na dłużej.
Następnym razem bez tajemnic i pogłosu, że wszystko zaczęło się źle, bo jest dobrze. I będzie coraz lepiej. 
Wiem, gdzie jesteś.W Londynie okres przedświąteczny zaczął się z końcem listopada. Kolorowe światła, przepełnione centra handlowe, choinki na wystawach i oferty. I coraz więcej ofert na różne produkty w extra cenach. Czarne piątki, promocje, listy, rabaty, szaleństwo. I zasztyletowane 3 osoby w metrze "za Syrię". Każdy czytał informacje o tym, że Wielka Brytania wysłała odrzutowce z bombami na Syrię, wszyscy gdzieś w głębi wiedzą, że w stolicy Anglii nie jest zbyt bezpiecznie, ale nikt o tym nie mówi głośno. Po zamachach we Francji, grupa etniczna tej samej ludności co zamachowcy wyszli przed domy i tańczyli, śpiewając swoje "religijne" pieśni. A na ulicach? Idzie kobieta z synem, biegnie z naprzeciwka nieznany facet i wbija 14letniemu chłopakowi nóż w twarz... Po czym ucieka. A my żyjemy. Swoją codziennością.
Byłem ostatnio w muzeum, robiąc szkolny projekt. Oglądając prace amerykańskiego fotografa, szczególną uwagę zwróciłem na jeden z jego projektów dokumentalnych zatytułowanych Broken Manual. Przez 4 lata gość jeździł po pustyniach, ruderach i lasach w poszukiwaniu ludzi, którzy chcieli uciec. Żyją w dziczy, samotności, skazani przez samych siebie na zniknięcie. Musiałem napisać o tym wypracowanie, bardzo interesująca tematyka i świetne źródło inspiracji. 

Dzisiaj na zdjęciach trochę innej ucieczki. Ludzie mieszkający na łódkach. Przy odnóżach Tamizy.You Might Also Like

2 komentarze

  1. Co to za piosenka która była w tle snapa, w którym pokazywałeś Nowy post?

    OdpowiedzUsuń
  2. Chciałabym być w tych miejscach które pokazujesz na zdjęciach. Nie ma to jak poczuć to na własnej skórze, zdjęcia to jednak nie to samo. Jest tyle cudownych miejsc, nic tylko ruszać w podróż :)
    P.

    OdpowiedzUsuń