Last month

Nadszedł czas końca szkoły. Było to dla mnie ogromne wyzwanie pod wieloma względami. Po piewsze - załatwienie jej nie było takie prost...Nadszedł czas końca szkoły. Było to dla mnie ogromne wyzwanie pod wieloma względami. Po piewsze - załatwienie jej nie było takie proste, łączyło się z różnymi problemami, dokumentami, jeżdżeniem, finansami... po drugie, co nie będzie zaskoczeniem, ale warto o tym wspomnieć - była ona w języku angielskim. Wszystkie egzaminy, mnóstwo rzeczy, które musiałem napisać na ocenę były w obcym mi języku, którego dalej się uczę. Wbrew pozorom, w klasie fotograficznej zdjęcia podchodziły do 15% oceny. Resztą były opisy źródeł inspiracji, zastosowanych technik, opisy zdjęć itd. Miała trwać ona dwa lata, ale los chciał, że skończyłem ją już  w tym roku wraz z projektem końcowym Refuge in Silence (trochę więcej o projekcie napiszę niżej pod zdjęciami z wystawy i opisem). 

Jestem mega zadowolony, że się to udało.


Tak jak ostatnio wspomniałem w wywiadzie dla radia PRL, Londyn daje dużo możliwości, trzeba być skupionym na celu jaki chce się osiągnąć oraz na ciężkiej pracy. Nie można się załamać, nie ważne, czy nie masz jutro funtów na jedzenie (co czasem zdarzało się u mnie przez ostatnich kilka miesięcy), czy jesteś tak zmęczony, że nie masz siły się ruszyć z łózka - trzeba iść do przodu dalej. A tu warto wspomnieć o osobach, w których miałem przez ostatnich kilka miesięcy największe wsparcie i również dzięki nim, wiele rzeczy się udało, których samemu bym pewnie nie dał rady ogarnąć. 

Dziękuję.

Cały czas małymi krokami do przodu.  


Ostatni miesiąc był dla mnie mega ciężki, z powodu wszystkich rzeczy, które nawarstwiły się w jednym czasie. Najważniejszą rzeczą był egzamin na koniec szkoły, który musiałem zdać, ale jednocześnie działalność Minefreedom została wyróżniona poprzez zaproszenie do jednych z polskich szkół, gdzie uczestniczyłem w konkursie talentów jako przewodniczący Jury, oglądając występy utalentowanych młodych ludzi. 

Blog Minefreedom został także wyróżniony przez polskie media w Anglii. Posty Minefreedom szturmują magazyn Cooltura, drukowany tygodniowo w 55 tysiącach egzemplarzy. 


W zeszłym tygodniu mieliście również możliwość posłuchać audycji ze mną w Polish Radio London. Był to wywiad, w którym opowiadałem m.in. o blogu, podróżach, fotografii i wyrażaniu swojego stylu poprzez strój. Cała audycja przeplatana była utworami, które samemu wybrałem. Mogliście usłyszeć XXANAXX, COMA, LANA DEL REY, RUDIMENTAL, ELLA EYRE i JAMAL. 


Pytaliście się, czy się stresowałem przed wywiadem. Oczywiście, że tak :) Była to dla mnie zupełna nowość, a tuż przed audycją chyba raczej niepotrzebnie spytałem się ile odbiorców ma radio PRL. Kiedy usłyszałem, że kalkuluję się dziennie w kilkaset tysiącach słuchaczy, stres był jeszcze większy. 
Oceniając to przeżycie teraz, kiedy emocje opadły - było super ;)

Cały wywiad możecie znaleźć tutaj Przedwczoraj w murach Collegu West Thames College miało miejsce otwarcie festiwalu artystycznego, z okazji którego uczniowie wystawiali swoje finałowe pracę. 

Jak wcześniej wspomniałem nie raz, moim finałowym projektem był Refuge in Silence. 


W jaki sposób możesz uspokoić swoje myśli? W jaki sposób możesz doświadczyć naturę poprzez swoich 5 zmysłów? Jak możesz usłyszeć ciszę w mieście? Londyn - miasto z 8,5 milionami ludzi, wiecznym hałasem i nigdy niegasnącymi światłami. 

Fotograficzny projekt Schronienie w Ciszy jest ucieczką z miasta do spokojnych miejsc, do miejsc, w których możesz poczuć samego siebie , do miejsc, w których nie musisz myśleć o ciągłym wyścigu w swojej pracy. Do miejsc, w których przerwiesz ciągły zgiełk i prawdziwie, możesz być sobą. Schronienie w Ciszy przenosi odbiorców daleko od chaosu miasta i zachęca do podróży w miejsca bez tłoku, hałasu i skażenia ludzi. Projekt jest ucieczką do naszego umysłu i naszych początków. 

Naturalne środowisko jest w stanie zapewnić nam wartości i doświadczenia, które możemy wykorzystać w życiu codziennym. Rzeczy, które mogliśmy zobaczyć i miejsca, w których mogliśmy być, nigdy nie mogą zostać nam odebrane. 

Schronienie w Ciszy wzywa odbiorców do zatrzymania się na moment i pomyślenia ile razy chciałeś zrobić coś innego niż twoja codzienna rutyna. Ile razy chciałeś udać się gdzieś i zapomnieć chociaż na kilka sekund o codziennych problemach. Schronienie w Ciszy jest zachęta do zwolnienia tempa i do bycia bliżej natury. Jest zachętą do znalezienie własnego miejsca, w którym możesz uspokoić swoje myśli. 

Podróżowanie i szukanie nowych miejsc zawsze było czymś co cenię bardzo wysoko. Spróbuj znaleźć coś w tym coś dla siebie. Spróbuj znaleźć swoje własne schronienie w ciszy. 


Cały projekt mogliście zobaczyć w podzielonych wpisach, ale jest on także na górze w zakładce portfolio. 


Dostałem 2 dni temu wiadomość : " marzenia się spełniają ". Marzenia się same nie spełnią.
To Ty musisz wziąć za nie odpowiedzialność i działać.

Niedługo nowy slliderowy wpis. A już za 10 dni urlop w Polszy! :)


You Might Also Like

1 komentarze