Last purchases

W poprzednich wpisach wspominałem, że lecę spędzić urlop w Polsce. W planach urlop miał trwać 10 dni, w praktyce - przesunął się na okre...


W poprzednich wpisach wspominałem, że lecę spędzić urlop w Polsce. W planach urlop miał trwać 10 dni, w praktyce - przesunął się na okres około 3 miesięcy. Jak mogliście zauważyć na moich social mediach - złamałem prawą rękę (tak, jestem praworęczny). Niestety bardzo niefortunnie, bo zmiażdżyłem kość łokcia, czekała mnie operacja wkręcenia drutów w rękę. Założony mam tzw. Popręg Webera. Pierwsze dni po wypadku i operacji były najgorsze, ale dzisiaj jest już 8 dzień po zabiegu i byłem w stanie zrobić zdjęcia do dzisiejszego wpisu, przygotować je, a teraz piszę ten wpis, więc nie jest tak źle ;)

Dzisiaj chciałem Wam pokazać kilka moich ostatnich nabytków, które dorwałem w większości tuż przed wypadkiem, a ostatecznie okazały się ekstra kompanami do spędzania czasu w domu i w łóżku, w czasie wracania do zdrowia. 
Może znajdziecie tu coś dla siebie. 

Chciałem Wam jeszcze podziękować za każde Wasze słowo otuchy, w tych nie za przyjemnych chwilach. Przepraszam, że nie odpisałem na prywatne wiadomości, dziękując za Wasze słowa - nie byłem w stanie, ale przeczytałem wszystko i robię to teraz! :) Na pierwszy rzut, książka Historia Fotografii, Juliet Hacking, wyd. Arkady. Oryginalnie kosztuję 119zł, ale udało mi się ją dorwać w Empiku w promocji i zapłaciłem za nią 35zł mniej, więc super okazja. Książka przybliża czytelnikowi najważniejsze fotografie świata - zdjęcia uznane za przełomowe, obrazy stanowiące punkt odniesienia dla sposobu, w jaki postrzegamy siebie samych i otaczający nas świat. Książka ukazuję ewolucję twórczości fotograficznej epoka za epoką, a szczegółowe kalendaria zarysowują szersze tło kulturalne i historyczne. 
Dla osób zainteresowanych fotografią myślę, że ta książka to obowiązek! 

Po prawej - mój ulubiony magazyn fotograficzny, Masterclass Fotografia. To wydanie specjalnie magazynu zawiera praktyczne porady, techniki fotograficzne, objaśnia znaczenie zapisywania obrazu w formacie RAW jak również zawiera warsztaty z Photoshopa. Wszystko napisane jest pod kątem fotografii krajobrazowej.


Kevin Carter, Struggling Girl, Sudan 1993


Moje nowo oko - Canon 17-40 mm. Niestety nie zdążyłem go jeszcze dokładnie przetestować, cierpliwie na mnie czeka, natomiast jest to bardzo dobry obiektyw do robienia zdjęć pejzaży. Nie mogę się doczekać, kiedy zabiorę go ze sobą w podróż. Zaopatrzyłem się także w Filtr UV firmy HAMA oraz Filtr Polaryzacyjny C-PL. Ten drugi podbije na zdjęciu kontrast, a w fotografii krajobrazowej przyciemni często problematyczne niebo.

W dzień zakupu zdążyłem tylko strzelić to zdjęcie.Płyta XXANAXX - FWRD, to wydany miesiąc temu kolejny już album naszego polskiego elektroniczno - chillout`owego zespołu - Klaudii oraz Michała. 

Coma - Pierwsze wyjście z mroku, to jedna z moich ulubionych płyt muzycznych. Empik zarzucił na nią -50% ceny, więc nawet nie było nad czym się zastanawiać :)

Podarta jeansowa kurtka z kolekcji na Coachella trafiła w mój gust.


Dzisiaj doszła do mnie także przesyłka od Pani Izy z C&A, zatroskanej o mój stan zdrowia. Dla urozmaicenia czasu podesłała mi książkę Małe życie, Hanya Yanagihara - powieść o czterech przyjaciołach, którzy po ukończeniu studiów przenoszą się do Nowego Jorku, aby zacząć nowe życie. Opowieść o wielkim mieście, które daje szansę na zapomnienie o przeszłości i o życiu w bólu, który nie pozwala o niej zapomnieć. Proza, która opisuje doświadczenie zła i granice ludzkiej wytrzymałości. Czuję, że będzie mega ciekawa. Dam Wam później znać po przeczytaniu.

Amerykański magazyn zawierający uznane pracę black & white oraz katalog C&A z kolekcją jesień / zima na 2016.

Dziękuję bardzo! ;)


You Might Also Like

0 komentarze