Przyjazn

Sylwester i pierwsze dni nowego roku były dla mnie przede wszystkim odpoczynkiem. Odpoczynkiem psychicznym przed kolejną dawką nauki w szk...

Sylwester i pierwsze dni nowego roku były dla mnie przede wszystkim odpoczynkiem. Odpoczynkiem psychicznym przed kolejną dawką nauki w szkole. 

Jak to jest, że spędzając czas z innymi ludźmi potrafimy mimo wysiłku fizycznego czuć się zrelaksowani? Odpowiedź jest prosta - przyjaźń.
To niezastąpiona relacja pomiędzy osobami, wyjątkowa więź sprawiająca, że spędzając czas z drugą osobą czujemy się szczęśliwi, wspólnie potrafimy znaleźć wyjście z naprawdę trudnej sytuacji i razem śmiejemy się z byle powodu. Cieszę się, że mam swoich niezastąpionych przyjaciół. Wiem, że zawsze mogę na nich liczyć i oni również wiedzą, że zawsze dla nich jestem.
Dostaje od Was wiadomości, piszecie, że jesteście samotni, smutni, czujecie się niepotrzebni... :( ... mam dla Was wyjście z ---> PRZYJAŹŃ. 

Istnieje tylko problem - jak ją znaleźć?! Komu zaufać i jak o nią dbać ?
To nie jest proste, ale postaram się Wam w tym poście trochę pomóc.

Jak znaleźć prawdziwą przyjaźń i gdzie szukać przyjaciela?


Przyjaciela / przyjaciółkę można znaleźć w każdym miejscu na ziemi. Nigdy nie wiemy kiedy i gdzie pojawi się osoba, z którą połączy nas bliższa relacja, dlatego najlepszym sposobem jest szukanie po prostu wszędzie, gdzie jest to możliwe. Zapiszcie się na różnego rodzaju zajęcia artystyczne, sportowe, taneczne, harcerstwo. Nie dość, że będziecie mogli rozwijać swoją osobę, swoje hobby, to jeszcze poznacie nowych ludzi, którzy mają podobne zainteresowania do Was.  Czy nie byłoby genialnie, aby Wasz przyjaciel/przyjaciółka miał/a takie same pasję jak Wy?  


Czy można znaleźć przyjaźń w internecie?


Można. Niestety taka relacja jest bardzo, bardzo trudna do utrzymania, poza tym, trzeba wiedzieć komu można zaufać. Przyjaźń internetowa ma takie minusy, że nie jest się w stanie spotkać z tą osobą zawsze kiedy byśmy tego chcieli. Jeśli ktoś mieszka kilkaset kilometrów od nas nie jest możliwe zadzwonienie do tej osoby i powiedzenie : " Siema słuchaj idę się przejść na miasto, mam dzisiaj gorszy dzień, poszedł/szła byś ze mną na kawę? Potrzebuje spotkać się z kimś i pogadać " . Aby utrzymać przyjaźń internetową potrzeba wiele czasu poświęconego przy komputerze, czy telefonie z obu stron, przy dużym natłoku obowiązków i pracy nie jest to łatwe zadanie.


Komu mogę zaufać?


Wbrew pozorom, to bardzo trudne pytanie i ciężko znaleźć jednoznaczną odpowiedź na nie. Przede wszystkim zaufanie trzeba zbudować. Nie powinno być tak, że poznajemy nową osobę i mówimy jej nasze tajemnice i ważne osobiste sprawy. Aby zaufać osobie w 100% potrzebne są wspólne rozmowy, spędzanie ze czasu, wzajemna wymiana poglądów i myśli. 

Jak dbać o przyjaźń?


Z przyjaźnią jest jak z dzieckiem. Trzeba poświęcać jej mnóstwo czasu. Trzeba pytać przyjaciela jak się czuję, czy możesz mu w czymś pomóc. Z czasem sami będziemy czuć jak jest, ale na początku trzeba bardzo się napracować, aby zbudować tak pozytywną relację. Początki kontaktu z drugą osobą można przyrównać do tworzenia ogrodu. Wszelkie słowa, myśli, rozmowy, wspólnie spędzony czas, to ziarna i rośliny które na nim sadzimy. To my decydujemy jaką wybierzemy ziemię pod uprawę naszych roślin i czy z biegiem czasu nasz ogród będzie naprawdę genialny!


Życzę Wam, żebyście znaleźli swoich prawdziwych przyjaciół, a tym, którzy już mają - gratuluję! 
Naprawdę jest czego! ;)

Zarzucam kilka zdjęć z moimi świrami :

I dzisiejsze zdjęcia z moją modeleczką :
You Might Also Like

9 komentarze

 1. Przeczytane :3
  Masz rację, przyjaciele są najważniejszą rzeczą w naszym życiu. To oni nas podtrzymują na duchu, stawiają przy murze, kiedy musimy się ogarnąć. Co prawda to rodzina w naszych życiach powinna być najważniejsza, ale nie z wszystkim leci się do mamy, brata, siostry, ojca, prawda? Oni czasem mogliby nas nie zrozumieć, a z tego nie wynikłoby nic dobrego:)
  Fakt, przyjaźń przez Internet jest trudna, ale nawet jeśli nie można wyjść z przyjacielem, który mieszka kilkaset kilometrów od nas, to można do niego zadzwonić. Poświęcić trochę stan swojego konta i porozmawiać. :)
  Świetna notka :) xx

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo :)) Ciesze się, że się podoba ;)

   Usuń
 2. Przyjaźń jest najważniejsza, zajebiste uczucie wiedzieć, że ktoś jest obok, wspiera nas. Trzeba o nią cholernie dbać, bo się wszystko posypie. :)

  + drugie zdjęcie od dołu po prawej.. gaash, to spojrzenie :>

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba dbać, ale jeśli to prawdziwy przyjaciel/przyjaciółka, to opłaca się to ! ;)

   Usuń
 3. Świetna notka. Dziękuje :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Miło się "Ciebie" czyta ;) mógł byś kiedyś coś napisać o związkach na odległość ? Pozdrawiam
  D.

  OdpowiedzUsuń
 5. jesteś świetny <333 nie ma takiego drugiego :* po prostu najlepszy i koniec <3

  OdpowiedzUsuń